آموزش pdr
دوره آموزش بدنه خودرو

دوره آموزش pdr

دوره آموزش pdr مجتمع خدمات خودروی بیابانی در یک هفته است. که به صورت تئوری و عملی و آکادمیک، کاملا جامع و کامل برگزار می شود.مباحثی که در این دوره برگزار می شود شامل :

از فرم کردن اولیه کار با پنل نوری.

کار با انواع میله pdr.

ابزار شناسی

آموزش ترمیم دنت ساده، دنت پیچیده، دنت خطی و  دنت خطی پیچیده.

بادگیری بی رنگی.

موج گیری.

موج گیری.

در روش سنتی، جایی را که قالب تنه  مشتی  خورده،چون قالب تنه مشتی، دقت کار خیلی ظریفی ندارد و به سانتی متر است با توجه به ابزار هایی که هست(قالب تنه ی مشتی به روش سنتی است.)باعث می شود موج ایجاد شود و چون دستگاه های  pdr دقت کار بالایی در حد میلیمتری یا حتی میکرومتری دارد و میتوان  موج گیری انجام شود و   موج گیری رو آموزش می دهیم.

کار با پک چوپیتو

کار با پک چوپیتو، فرورفتگی هایی که روی قسمت های دوبل بدنه،مثل ستون،سقف و مکان هایی که دسترسی از پشت نیست،(چون سیستم سنتی باید دسترسی از پشت داشته باشد،که قالب تنه و مشتی برده شود و بتوانند صافش کنند)، اما در روش  PDR همچین چیزی نیازی نیست و از رو با پک چوپیتو آن قسمت ها ترمیم میشود.

دستگاه های ایرون بادی(اتوی بدنه)

کار با دستگاه هـای ایرون بـادی (IRON BODY) که همان اتوی بدنه هست که سرعت کار را بالا میبرد و موج گیری میکند و فرورفتگی ها را در میآورد. بدون اینکه قسمتی از پشت تخریب شود،چون از رو این کار را انجام میشود.

دستگاه هات ویو

کار با دستگاه هات ویو؛دستگاه هات ویو قسمت هایی را که دنت پیچیده هست یعنی فرورفته هایی که  پیچیده شده و گره خورده با یک اشعه اون ناحیه را نرم میکند و انعطاف پذیر میشود و فلز دوباره به جای اول خود برمیگردد.

دستگاه هات باکس

کار با دستگاه های هات باکس که فرورفتگی ها رو با اشعه و آتوسانیک انجام میدهد.

دستگاه نقطه زن

کار با دستگاه نقطه زن، مکان هایی که دوبله هست و نیازی به شکاف آن نیست مثل رکاب درب، در روش سنتی، باید ان قسمت شکافته شود،قالب تنه گذاشته شود،صاف شود و دوباره جوش داده شود.

بعد از آن باید بتونه زده شود و در آخر رنگ شود.

کار با دستگاه نقطه زن یا نقطه جوش، این دستگاه قسمت هایی که مانند رکاب هست و فرورفته شده اند و باید رنگ شود دیگر نیازی نیست که شکاف داده شود،دستگاه نقطه زن این قسمت ها را بیرون میکشد و بعد رنگ میشود دیگر نیازی به تخریب پشت و شکاف ایجاد کردن نیست و از رو، این کار انجام میشود.

دوره آموزش pdr در این مرکز (خدمات خودروی بیابانی)بسیار کاربردی و حرفه ای تدریس می شود که مهارت لازم برای این کار را کسب خواهید کرد. در ضمن میتوانید از مجموعه ابزارآلات pdr در بخش فروشگاه سایت، بازدید نمایید.