دستگاه پولیش

 در این ویدئوی آموزشی در مورد دستگاه پولیش مطالب کاربردی مطرح می شود:

  • عــمــلـــکرد دسـتگاه هــای پـــولیــــــش
  • کاربــــرد انــــــواع پــــولـیـــــش
  • کاربـرد پولیـــش رنگ و نــقاشـــی خودرو

عملکرد پولیش در صافکاری و نقاشی

این دستگاه در صافکاری و نقاشی و در دیتیلینگ خودرو، کاربرد بسیار زیادی دارد.

دوستان و همراهان مجموعه بیابانی، سلام،روزتون بخیر.

امروز در خصوص عملکرد دستگاه های پولیش در خدمتتون هستیم.

مکانیزم فعال سازی دستگاه های پولیش،به طور کلی دو نوع هست:

1-مکانیزم بادی هست،که در خطوط تولید و فضا های صنعتی،بیشتر استفاده میشود.کاربردش بیشتر جنبه ی صنعتی دارد.

دستگاه ها دوام بالایی دارند،تعمیر و نگه داری زیادی نمی خواهند.اما نیاز به کمپروسور های پر قدرت داردند.به همین جهت برای کارگاه ها خیلی مرسوم نیست اما عملکرد بسیار بالایی دارند.

دستگاه هایی که توی کارگاه ها استفاده میشوند،بیشتر دستگاه های برقی هستند و یک مقدار تعمیر و نگه داری و حساسیتشون بالاست اما سهولت در استفاده ی بیشتری دارند.

ساده ترین نوعشون دستگاه هایی هستند که اصطلاحا روتاری گفته می شود که گردش حول محور مرکزی هست.این دستگاه ها دستگاه هایی هستند که قدرت لایه برداری بالایی دارند،اما کار با آنها نیاز به مهارت دارد.

اگر آشنایی نداشته باشین،ممکنه که رنگ رو بسوزاند و ممکن هست که رنگ رو مات کند و موجب ایجاد خسارت برای ماشین میشود.

به همین جهت اگر میخوایید با این دستگاه ها کار کنید حتما باید دوره دیده یا آموزش دیده ی دوره های پولیش باشید یا حداقل تجربه چندین ساله ی کار در این زمینه رو داشته باشید.

2- دستگاه هایی هستندد که روتاری هستند،خود روتاری ها به دو مدل مینی و معمولی تقسیم می شوند.دستگاه های مینی دستگاه هایی سبک تری هستند.

فرم آنها تقریبا شبیه به دستگاه مینی فرز  هست با این تفاوت که جای تکیه گاه دست دارد و گردش اوربیتال دارد.دستگاه های اوربیتال برخلاف دستگاه های روتاری حول محور مرکزی خود گردش نمی کنند، بلکه حالت دوار دارند و دورانی کار میکنند این حالت دورانی باعث میشود که حرارت کمتری ایجاد شود نیرو و مواد روی سطح کار پخش شود،لایه برداری آن در به اندازه ی  دستگاه های روتاری،نیست،اما حرارت کمتری تولید میکند و درخشندگی بالاتری دارد به همین جهت ایمنی بالاتری دارد و کسانی که آماتور هستن و میخواهند کار خود را شروع کنند،این دستگاه ها،دستگاه های امنی برای شروع کار هستند.

نوع بعدی دستگاه های اوربیتالی هستند که در واقع به صورت بزرگتری تولید میشوند و قدرت بالاتری دارند.

برای مثال یکی از این دستگاه ها،دستگاهی ست که یک مقداری دستگاه عمومی تری هستن اما عملکرد آنها همان هست و متفاوت نیست و من میخواهم به شما بگم که نیازی نیست برای خرید دستگاه خود را درگیر برند خاصی کنید یا مارک خاصی کنید و حتما مقدار بالایی هزینه کنید،نه!شما اگر بلد باشید چطور از دستگاه، پد و مواد  پولیشتون استفاده کنید،میتونید راندمان بسیار خوبی داشته باشید.

میزان عملکرد و نوع عملکردش به همون شکل هست،تفاوتی که دستگاه های اوربیتال با همدیگر دارند،نوع یا میزان دایره ای هست که به صورت اربیتال طی میکنند،بعضیاشون بزرگتر است دایره شان و بعضی ها کوچیکتر.

و نوع سوم دستگاه هایی هستش که رندم اوربیتال  یا به حالتی دوآل اکشن هستند،اکشنی که معنای ترکیب کردن نوع روتاری را با اوربیتال(دوآل آن به این معنی هست)دستگاه های دوآل اکشنی هم داریم که تفکیکی اند ؛به این معنی که یا روی حالت اوربیتال کار میکنند ،یا روی حالت روتاری.

یکی از انواع این دستگاه ترکیبی ست که به آن اصطلاحا رندوم اوربیتال یا دو آل اکشن نام دارد.حرکت آن به گونه ای هست که حرکت دورانی ایی سریعتر  نسبت به اوربیتال دارد اما  در عین حال اوربیتال هم کار میکند؛یعنی ترکیبی از عملکرد دستگاه روتاری و اوربیتال هست.

قدرت لایه برداری آن نسبت به روتاری کمی کمتر ولی نسبت به اوربیتال  خیلی بهتر میباشد.

قدرت درخشندگی آن نسبت به اوربیتال کمی کمتر  است اما نسبت به روتاری بیشتر هست و به لحظ کاربردی،یک مقدار مهارت نیاز دارد اما از نظر داغ کردن و خطر سوزاندن دستگاه امنی هست.

از لحاظ قیمتی نسبت به دستگاه های دیگر کمی گرون تر هست.اما اگر میخواهید به صورت حرفه ای کار بکنید،میتونید این دستگاه رو تهیه کنید.

در مجموع ما دستگاه خوب و بد نداریم.مهارت  و توانمندی شما در استفاده از دستگاه ها و اینکه هر کدام از این دستگاه ها در جایی کارگشا و راه گشا هستند.

ممنون از توجه شما.


در صورت تمایل می توانید در دوره های آموزشی و تخصصی خدمات خودروی بیابانی ثبت نام نمایید و یک شغل و حرفه پردرآمد را حرفه ای بیاموزید.

عملکرد پولیش در دوره آموزشی دیتیلینگ آموزش داده می شود.