صافکاری بدون رنگ چگونه امکان پذیر است؟ 

صافکاری بدون رنگ یا صافکاری pdr، روشی جدید و نوین برای صافکاری ماشین است.

مجتمع صافکاری بیابانی اولین وارد کننده دستگاه های PDR در ایران، که با کیفیت ترین روش برای صافکاری بدون رنگ ماشین می باشد.

مزیت صافکاری pdr

PDR در واقع دستگاهی است که به صورت اشعه یا وید اصطکاکی روی ورق به وجود می آورد که مشابه خمیر منعطف پذیر می­باشد. با استفاده از روش صافکاری بدون رنگ یا صافکاری pdr می توان قسمت های فرورفته و وید شده و اشعه خورده را به راحتی و بدون رنگ به حالت اولیه پرس کارخانه بازگرداند.

چه تفاوتی بین دستگاه PDR  و روش صافکاری سنتی وجود دارد؟

مزیت دستگاه PDR این آست که به رنگ بدنه ماشین آسیبی وارد نمی کند. ترک خوردگی روی رنگ ایجاد نمی شه و همچنان سرعت کار نسبت به روش های سنتی بسیار بالا و با کیفیت می باشد.

PDR باعث می شود افزایش طول ورق گرفته شود. این روش مانند روش سنتی نیازی به برش دادن، صاف کردن بدنه ماشین ندارد و نیازی به تخریب پشت کار نیست و از آسان ترین روش برای صافکاری بدون رنگ استفاده می شود.

میله های PDR جزء ابزار تخصصی صافکاری به حساب می رود که صافکار قادر است با بهره گیری از آن ها فرورفتگی های بوجود آمده بر روی بدنه را بدون استفاده از چکش و ضربات مکرر رفع کند. میله های PDR در صافکاری بدون رنگ استفاده می شود و فقط برای ترمیم قطعات فرورفته استفاده می شود.

اگر ماشین شما به هر دلیلی، بر اثر تصادف یا هر گونه اتفاقی دچار آسیب شود شما برای برگرداندن به حالت اولیه و درست کردن تورفتگی یا برآمدگی ماشین بدنبال یک صافکار خوب و ماهر می گردید که هم تخصص این کار را داشته باشد و هم بتواند هنرمندانه و با سلیقه این کار را با کیفیت انجام بدهد بطوریکه هیچ اثری از سانحه روی بدنه ماشین به جا نماند.

ویژگی صافکاری خوب

مجتمع بیابانی تمام ویژگی های یک صافکاری خوب و تمام عیار را دارا می‌باشد:

1- یک صافکار خوب حتی المقدور باید  عملیات تعمیر را بدون رنگ کردن انجام دهد، تا صاحب خودرو ضرر کمتری متحمل شود.

2- ضخامت بتونه در قسمت های صاف شده بسیار نازک باشد تا در گذر زمان و مقابل نور خورشید دچار ترک خوردگی نشود.

3- صافکار تا حد امکان قطعه ای را تعویض نکند و با صافکاری و نقاشی مشکل را حل کند.

4- روشی را بکار بگیرد که، مدت زمان کمتری نیاز داشته باشد.

5- قیمت مناسب داشته باشد و بتوان هزینه ی کامل کار  را در ابتدا مطرح کند.

6- در حین تعمیرات و باز و بسته کردن قطعات خودرو، هیچ پیچ و خاری از بین نرود. قطعات و درپوش های مربوط به خودرو، مثل روز اول نصب شوند و در هنگام رانندگی لرزش و صدای جدید ایجاد نکند.

7- فاصله بین قطعات مختلف بدنه، قرینه هم باشد، برای مثال در صورت صافکاری درب سمت راننده، پس از کامل شدن کار فاصله ی بین لبه ی درب با گلگیر دو طرف راننده و شاگرد مطابق هم و یکسان باشد.

8- نتیجه کار قسمت رنگ شده هم رنگ سایر نقاط بدنه ماشین باشد و خط و مرز یا چین خوردگی های بین قسمت رنگ شده و قسمت سالم بدنه وجود نداشته باشد. حتی از فاصله چندین متری  و زیر نور آفتاب تفاوت رنگی بین قسمت ها وجود نداشته باشد.

خدمات خودرو بیابانی با تکنولوژی PDR برای صافکاری تمام موارد فوق را امکان پذیر کرده است.

یکی از نقاط مثبت خدمات خودرو بیابانی، آموزش صافکاری PDR به علاقمندان است. که این آموزش شامل موارد زیر می باشد:

  • آموزش کاملاً به صورت تئوری و عملی
  • آموزش صفر تا صد صافکاری بدون رنگ خودرو، به روش مدرن و روز دنیا بدون هیچ پیش زمینه علمی یا فنی
  • آموزش ابزارشناسی و کار با ابزارهای روز دنیا به همراه پشتیبانی آموزش و تأمین ابزارهای مورد نیاز با قیمت مناسب
  • آموزش موج گیری و بادگیری، ترمیم فرورفتگی تگرگ خورده.

خدمات خودروی بیابانی، کلیه خدمات و نیاز های اتومبیل را در یک مکان گردهم آورده و که با کیفیت مناسب خدمات را تحویل خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *